Četvrtak, Srpanj 24, 2014
   
TEXT_SIZE
image image image image
Gradonačelnik Ovako to radi naš gradonačelnik Milan Bandić, još 20. srpnja navečer nije se moglo prolaziti ispred gostionice Osijek u Svetoj Klari građani su se takmičili tko će više dovesti glomaznog otpada. Danas 23. srpnja nigdje niti komadića smeća, ograđeno oprano oaza mira. Ovaj puta Gradonačelnik je preduhitrio piromana, pa vatrogasci nisu morali intervenirati. Da kojim slučajem nije reagirao, a da je piroman zapalio ovu veliku hrpu bio bi zaustavljen teretni željeznički promet s Ranžirnog kolodvora. Opet netko nije radio svoj posao Gradonačelniče. Pročitaj više
Druga skupina djece hrvatskih branitelja otputovala na ljetovanje Druga skupina djece hrvatskih branitelja, njih 100, jutros je s parkirališta zgrade Gradske uprave otputovala na sedmodnevno besplatno ljetovanje u odmaralište Crvenog križa u Novom Vinodolskom. 

Djecu je na ljetovanje ispratio gradonačelnik Milan Bandić. Zaželjevši im sretan put i dobru zabavu, gradonačelnik je istaknuo kako su ovdje djeca onih koji su stvarali i najzaslužniji su za demokratsku Hrvatsku.
 
Podsjetimo, ove godine Grad Zagreb organizira ljetovanje za ukupno 350 djece hrvatskih branitelja i civilnih žrtava Domovinskog rata slabijeg socijalno ekonomskog statusa, a kao i prethodnih godina, djeca će tijekom boravka imati punu pansionsku uslugu, stručno-pedagoški nadzor, zdravstvenu skrb, te edukativne, sportsko-rekreativne i zabavne sadržaje. 
Pročitaj više
Umro je Živko Kustić ekumenist Bard katoličke pisane riječi, grkokatolik blage riječi snažne misli i poruke trajne. Kao ateista uvijek sam rado čitao njegove kolumne, zbog njegovog pisanja čitao sam glas koncila. Otišao je ekumenist kojeg su uvažavali i poneki ekstremi jer ih je razoružavao oštrinom svoje blagosti i jačinom argumenata. Spadao je među velikane koji su zaista voljeli ljude i život dostojan čovjeka a on je bio i ostao doista veliki čovjek. Nema puno pisaca u kršćanstvu koji su tako snažno obilježili vrijeme u kojem su živjeli, a Živko Kustić živio je u vrijeme raspada i stvaranja država. Vrijeme u kojem su se uzdizale vjere željne revanšizma i otuđenja od čovjeka. Čovjek je taj oko kojeg se sve vrti, najteže je čovjeka prilagoditi čovjeku govorio je don Živko Kustić. Zadužio je našu sredinu, iako je njegovo djelo daleko šire i vrijeme će pokazati veličinu njegova učenja. Teško će katoličanstvo nadoknaditi gubitak odlaskom velikana. Činjenica da je o njemu jedan od najljepših i iskrenih tekstova napisao prijatelj Inoslav Bešker, prenosimo tekst iz Jutarnjeg u cijelosti kako ne bi ste ostali bez ovih kronoloških  spoznaja o Don Živku Anti Kustiću. Mladen Plazibat Pročitaj više
Igre oko Brajkovićevog prilaza Sanirat ćemo pa opet nemamo novca, pa onda moramo to sanirati i tako od izbora do izbora. Iste muke prolazili su stanovnici puno poznatijeg i prometnijeg ali i starijeg platoa Mamutice. Vijećnici Vijeća gradske četvrti Novi Zagreb zapad nebitno iz koje stranke dolazili lamentiraju na tu temu već desetak godina, ili bolje rečeno od konstituiranja prvog Vijeća 2001. godine. A rezultati su vidljivi veliko ništa, na tom pitanju se nameće zaključak čemu služe Vijeća gradske četvrti i koja korist ili potreba za njima. Osim što bi se njihovim ukidanjem stvorila proračunska ušteda vrijedna dva vrtića ili jedna škola, postigla bi se efikasnija uprava i neposrednija lokalna samouprava. Vijeća gradskih četvrti su i onako zakonski upitna, no time neka se bavi ministar Bauk a mi se vratimo Brajkovićevom prilazu. Pročitaj više

Tko ima prioritet

Na sastanku udruge građana Blato 3. 3. 2009 rečeno je da za nastavak iskopa za odvodnju po sporednim ulicama u naselju Blato tek krajem mjeseca ide javni natječaj za izvođača radova. Neznan zašto se taj natječaj nije provodio u periodu dok je na snazi mirovanje. Dakle dok se ispoštivaju svi rokovi (žalbe) proći će dosta vremena da bi započelo s radovima.

Ali događa se nešto čudno. U Rastočkoj ulici prema ulici Mladena Fiolića u smjeru pruge vrše se iskopi za kanalizaciju. Kako to mimo natječaja, i to već sada. No znam i zašto. U toj ulici su u izgradnji stanovi i jedan od stanova je od gospodina Baturića. Što smo mi ostali? Koja je to bahatost i nemoralnost. Jasno je da stan ne može postići cijenu ako nema svu infrastrukturu. Za to se ipak pobrinuo naš vijećnik ta ipak se tu gradi njegov stan. Nas koji već godinama čekamo izgradnju kanalizacije kao da nema nismo bitni. Sramota!!!

 

Tako kod nas sve nažalost ide. Samo kad je nečiji interes sve se može ubrzati. Gospodo, u naselju žive građani koji imaju pravo živjet dostojno čovjeka. Želim samo znati koji je prioritet da se radovi izvode baš tu a ne po nekom redoslijedu. Moram naglasiti da je ta ulica asfaltirana dok nije bilo ni jedne kuće, dok je ostali dio Blata bio doslovno u blatu. Sad znamo zašto!!!

Ljerka Sakoman

Na Upit redakcije gospodin Jadranko Baturić se očitovao i njegovo očitovanje donosimo u cijelosti.

19.03. otvara se natječaj za izvođenje glavnog sabirnog kanala sa pripadajućim ulicama kroz naselje Blato, Lučko i Ježdovec. Vrijednost 68 milijuna kuna. Tim projektom obuhvaćene su sve ulice u Blatu u kojima nije izvedena-ugovorena kanalizacija. Što se tiče dijela kanalizacijske mreže od Rastočke prema ul.Mladena Fiolića, izvodi Gradski ured za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet preko izvođača odabranog na javnom natječaju još 2008.g. i to je akcija. koja se vuče već 3 godine otkako je kanalizacija u Rastočkoj izvedena. Sve ostalo iz upita poštovane nepoznate gospođe ne zaslužuje nikakav komentar s moje strane.

 
S poštovanjem,
 
Predsjednik Vijeća Gradske četvrti
Novi Zagreb - zapad
Jadranko Baturić, dipl.ing
Share

Komentari

 
#3 bonzi 2009-03-11 10:16
Toliko o brizi naših čelnika koji tvrde da su njima bitni graðani.
 
 
#2 Ivana 2009-03-11 09:02
U mojoj ulici Put Loparica nalazi se kolektor i prepumptna stanica odvodnje od prije cca godine dana. Do sada, osim benzinske stanice, niti jedan stambeni objekt nije spojen na kolektor. Znači da koletkor isključivo služi za benzinsku stanicu ?!
Stanari ulice pisali su peticiju da ih se spoji na koletkor koji se nalazi U NJIHOVOJ ULICI s obzirom da IM JE TO PREDUVJET DA IZAÐU IZ BLATA I DOBIJU ASFALT!
Na peticiju još čekamo odgovor. :-)
 
 
#1 bonzi 2009-03-10 11:26
Žalosno je što sam gos.Baturiću nepoznata a bila sam u njegovom uredu još prije dvije godine gdje smo mu prezentirali sve potrebe naselja Blato. Ne nisam mu nepoznata. Još uvijek mi nije jasno kako je javni natjećaj prošao za taj dio Blata lani kad nama na sastanku udrugr graðana nitko nije ništa o tome rekao. Postoje itekako prioritetnije ulice koje bi trebale doći na red. Samo se bojim da će to ići po scenariu ( kad proðu radovi u spomenutoj ulici neće biti dovoljno novaca za ostale ulice). To smo već doživjeli da nedostaje novac koji je bio osiguran za iskop kanalizacijske mreže. Nešto tu ne štima. Živi bili pa vidjeli.
 

Za komentiranje morate biti prijavljeni

Vjesti

Udarno
Gradonačelnik

Ovako to radi naš gradonačelnik Milan Bandić, još 20. srpnja navečer nije se moglo prolaziti ispred gostionice Osijek...

Read More...
Druga skupina djece hrvatskih branitelja otputovala na ljetovanje

Druga skupina djece hrvatskih branitelja, njih 100, jutros je s parkirališta zgrade Gradske uprave otputovala na sedmodnevno besplatno ljetovanje u odmaralište Crvenog križa u Novom Vinodolskom.  Read More...

Umro je Živko Kustić ekumenist

Bard katoličke pisane riječi, grkokatolik blage riječi snažne misli i poruke trajne. Kao ateista uvijek sam rado čitao njegove...

Read More...

Politika

Udarno
Igre oko Brajkovićevog prilaza

Sanirat ćemo pa opet nemamo novca, pa onda moramo to sanirati i tako od izbora do izbora. Iste muke prolazili su stanovnici puno...

Read More...
ORaH izrazio nezadovoljstvo prijedlogom izmjena GUP-a Grada Zagreba

 Član predsjedništva ORaH-a za središnju regiju Gordan Crmečki ustvrdio je jučer...

Read More...
Grad će subvencionirati razdjelnike topline

 Konačno su stvoreni preduvjeti za sufinanciranje ugradnje razdjelnika topline u oko 100 tisuća zagrebačkih kućanstava koja se griju preko Toplane nakon što su zastupnici na 15. sjednici...

Read More...

Crna kronika

Udarno
Gradonačelniče netko ne radi svoj posao

U...

Read More...
Ograda teška dvije tone prijetila urušavanjem na parkiralište

Jučer su na poziv  Županijskog centra 112  vatrogasci JVP-a Grada Zagreba iz postaje Novi Zagreb uklonili oštećenu betonsku ogradu, priopćili su iz Ureda za upravljanje hitnim...

Read More...
TRAŽE SE SVJEDOCI

U srijedu oko podneva u Novom Zagrebu dogodila se prometna nesreća u kojoj je teško ozlijeđena jedna osoba, javljaju iz PU zagrebačke.   Točne okolnosti nesreće još se...

Read More...
Posjete Sadržajima : 56941313

Facebook Share

Share on facebook

Prijava-registracija

Prijava
Registracija